Nowe obowiązkowe wyposażenie samochodu!


Ostatnim obowiązkowym wyposażeniem samochodów stały się czujniki ciśnienia w oponach, tym razem w planach jest dużo więcej nowej technologii:
  • wykrywanie pieszych ma dotyczyć nie tylko samochodów osobowych ale również ciężarowych, taki system opiera się na kamerze oraz radarze;
  • system awaryjnego hamowania podnoszący ciśnienie w układzie hamulcowym w przypadku wykrycia niebezpieczeństwa dzięki czemu droga hamowania zostanie skrócona podczas awaryjnego hamowania;
  • system monitorujący martwe pole również jest przewidziany do wyposażenia obowiązkowego; 
  • innym planowanym rozwiązaniem ma być eCall który poinformuje służby ratunkowe o wypadku;
  • system rozpoznawania znaków, który przypilnuje kierowcę aby nie przekroczył dozwolonej prędkości; 
  • asystent pasa ruchu dbający o nasze bezpieczeństwo.
Na uwagę zasługuje pomysł usunięcia złącza diagnostycznego OBD, zyskają tylko serwisy autoryzowane które będę wymyślać coraz ciekawsze pomysły komunikacji z samochodem, mechanicy będą potrzebowali więcej sprzętu do diagnostyki co zwiększy koszty naprawy naszego samochodu.
Systemy dbające o bezpieczeństwo są z pewnością na plus, jednak czy któryś z urzędników pomyślał że samochód budżetowy nie będzie miał już ceny budżetowej. Systemy wyżej opisane będę korzystały z kamer, radarów, czujników co znacząco wpłynie na cenę. Najbardziej odczują to klienci którzy mają w planach zakup auta miejskiego, ponieważ w takich pojazdach nie są montowane systemy przeznaczone do samochodów premium.

źródło:
http://dywaniki-auto.pl/ALLCARblog/3_Nowe-obowi%C4%85zkowe-wyposa%C5%BCenie-samochodu.html

Share this

Related Posts

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.